adana ağız ve diş sağlığı

Adana Diş Sağlığı kontrolleri

Adana Diş Sağlığı kontrolleri

 Diş doktorlarına periyodik kontrol için gittiğinizde, diş hekimleri dişlerinizin temizliği, sağlığı ve görünüşü itibariyle bunları rutin bir şekilde kontrol ederek profesyonel temizlik ve muayene anlamında size tedavi sürecini başlatacaktır.

 Diş hekimlerine periyodik Adana diş sağlığı kontrollerini yaptırmak için, geldiğinizde, kapsamlı bir ağız ve diş sağlığı bakımı gerçekleştirmelisiniz. Dişler arasında oluşan  diş  taşları, plaklar ve diş etleri temizlenmelidir. Farklı aparatlar kullanılarak, diş etinizin altında bulunan ve oraya yerleşen bakteriler veya yemek artıklarını temizliği de yapılmaktadır. Diş temizliği ve ağız bakımınız, yapıldıktan sonra dişlerinizin parlatılması ve beyazlaştırma işlemi uygulanır. Bu temizleme neticesinde sağlıklı ve güzel görünümlü, parlak sahip dişlere sahip olabilirsiniz. Diş doktorları genellikle Diş Sağlığı kontrollerinde başta Ağız sağlığınızı ve diş  etlerinizi detaylı bir şekilde muayene ederek rahatsızlıkları tespit eder.

 Bu tespitler sonucunda, oluşan hastalıklar ve rahatsızlıklar sonucu diş sağlığı kontrolleri yapıldıktan sonra Ağız ve Diş problemleri giderilerek tedavi edilir. Hali hazırda ortaya çıkmamış, fakat ileride diş hastalıklarına sebep olacak durumlar tedavi edilerek ağız ve diş Sağlığı koruma işlemi gerçekleşir. Bu anlamda diş sağlığı kontrolleri büyük bir önem arz etmektedir.

 Diş sağlığı kontrolleri Nasıl yapılmalıdır

 Diş sağlığı kontrolleri yılda en az iki kere diş hekimlerine giderek yapılmalıdır. Diş sağlığımız için düzenli bir muayene yapıldığında ve bunlara ek olarak günde 2 kez düzenli dişleri fırçalama, sağlıklı diş ipleri ile diş aralarının temizlenmesi ve ağız bakımı için gargara kullanarak diş bakımı sağlanmalıdır.

  Diş sağlığı kontrollerine düzenli gidilerek, Dişlerinizde ve ağzınızda oluşan rahatsızlıkları erkenden tespit ederek, önleyebilirsiniz ya da var olan ağız ve diş Hastalıklarını, daha fazla ilerlemeden önüne geçebilirsiniz.

Diş sağlığı kontrolleri için insanların kendilerini rahat ve güven içinde hissettikleri diş hekimlerini  tercih etmeleri önemlidir. Özellikle diş doktorlarına ilk kez kontrol için giden bir hastanın ağız ve diş problemlerini ve sağlık geçmişi konusunda hekimlere bilgi vermesi gerekmektedir. Daha önceki Diş sağlığı kontrollerinde meydana  gelmiş değişiklikler hakkında Diş hekimine bilgi verirler, hekimler de bu bilgiye göre, tanı ve tedavi yöntemlerini uygular.

 Rutin diş sağlığı kontrolleri

 Diş sağlığınız için Periyodik kontrollere gittiğinizde, genel anlamda diş sağlığı, görünümü ve diş eti temizliği Şeklinde 3 bölümde incelenir. Diş sağlığı kontrollerinden diş eti temizliği ve muayenesi diş hekimleri tarafından kapsamlı bir şekilde ele alınır. Ağız ve diş bakımları ve temizlik işlemi gerçekleştirildikten sonra, diş etlerinde oluşan rahatsızlıklar( Diş tartarı, plaklar diş eti rahatsızlıkları) tedavi edilmektedir.

 Ağız ve dişlerde oluşan plak ve tartarların, temizleme işlemi yapıldıktan sonra özellikle dişlerin parlatılması ve beyazlaştırma işlemi yapılır. Bu işlemlerin sonucunda daha estetik görünümlü dişlere sahip olabilirsiniz.

Adana Diş Sağlığı kontrolleri

 Rutin diş kontrollerinde konusunda Uzman Dr.Dt Başak Tükel Adana tedavi merkezi, bu konuda en iyi tercih edilebilecek diş kliniklerinden biridir.13 yıldır kazandığı mesleki deneyimler ve kazanımlarla ile donanımlı kliniğiyle Adana’da sizlere hizmet sunmaktadır.

Rutin, Adana diş sağlığı kontrolleriniz için haftanın 6 günü açık olan, samimi ve güler yüzlü ekip arkadaşları ile sizleri ağırlayan Dr.Dt. Başak Tükel ile Estetik görünümlü ve sağlıklı ağız ve dişlere sahip olabilirsiniz. Özellikle bunun için başka kliniklerde ödemeniz gereken ücretlerden daha az tutarlar ödeyerek tedavinizi yaptırabilirsiniz. Bilgi almak ve randevu oluşturmak için sitemiz www.basaktukel.com ‘u veya Dr.Dt. Başak Tükel diş kliniği ile iletişime geçerek sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz. 

Sağlıklı ve Güzel görünümlü dişler için bizimle iletişime geçin…