Ön ayrık diş tedavisi

Ön ayrık diş tedavisi

Ön ayrık diş tedavisi

Ön ayrık diş tedavisi rahatsızlığı hem görünüm bakımından hem de dişlerinizin işlevi noktasında zararlı olabilir. Ön Ayrık diş sorunu genellikle kişinin ön dişlerinde görülen rahatsızlıklardan biridir. Eğer dişlerinizde sonradan bir ayrılma durumu varsa, bu durum farklı unsurlara bağlı olarak incelenebilir. Özellikle ayrık diş oluşumu ya da alt dişlerin sarkması gibi sebeplerden dolayı olabilir. Bunun yanında diğer dişlerinize baskı yapması ve bu yüzden dişlerinizde ayrılıklar ve boşluklar oluşmaktadır. Ayrıca kişilerde doğuştan gelen ön ayrık diş problemi görülebilir. İki diş  arasında  ya da daha fazla diş arasında bulunan boşluklar genellikle diş büyüklüğünün ve dişlerdeki iki kesici  alanların uyuşmaması sebebiyle oluşmaktadır.

 Kalıtsal olarak da devam ettiği bilinen ayrık diş rahatsızlığı, kısa bir zamanda günümüzde tedavi edilebilmektedir. Dili devamlı olarak dışa doğru itme  ihtiyacı ile ve yutkunma problemleri bu ayrık dişlerin sonucunda kaynaklanmaktadır.

Hatta bu ön ayrık dişler, ağzınızın içinde, dişlerinizin yerinden hareket etmesine sebebiyet verebilir. Bu dişleriniz arasındaki boşlukları kapatmak için çeşitli tedavi şekilleri ve yöntemleri tercih edilebilinir. Hasta için tercih edilen tedavi yöntemi ilk olarak bu sorunun genetik ya da daha sonradan mı oluştuğunu tespit edilmesidir. Ayrık diş problemi için en çok Lamina Porselen dolgu tedavileri yöntemi tercih edilmektedir. Ayrık diş açıklığı tedavisinde genellikle Estetik görünüş içindir.

Neden Dişler ayrık olur?

Özellikle Ayrık diş oluşması, Kemik erimesi ya da alt dişlerin çarpması gibi sorunlar sebep gösterilir. Bununla beraber, dilinizin dişlerinize yaptığı baskı sonucunda dişlerinizde doğuştan gelen diş açıklığı problemi görülebilir. Bir diğer sebepte, diş etinizin sağlığı ile ilgili problemdir. Diş etinizde diş çekilmesi gibi sorunlar diş aralarında ayrıklık oluşturabilir.

 Adana Ön Ayrık diş tedavisi

 Özellikle ön ayrık diş tedavisi için lamina uygulamaları ile dişlerde bulunan ön yüzeydeki boşluklar incecik Porselen kaplama ile kapatılıp dişlerinizdeki renk ve şekil bozuklukları tamamen kapatılır. Ayrıca dişlerinizin aynı boyda ya da arzu ettiğiniz uzunlukta olmasını sağlayan bu uygulama, hassas bir çalışma olduğundan dolayı tedaviniz uzun sürebilir. Bu uygulama özellikle ön ayrık dişler için ince Porselen yaprakçıklar dediğimiz lamina uygulamaları özel yapıştırıcıları sayesinde estetik bir sonuç verir. Bu tedavi için eğer rahatsızlık sadece ön dişlerimizde bulunuyor ise Estetik diş tedavi şekilleri ve yöntemleri ile kısa zamanda problemleriniz giderilebilir. Fakat dişlerinizin arasındaki boşluklar geniş bir sahaya yayılmışsa en etkili tedavi yöntemi bir uzman hekime başvurmak ve tedaviye başlamak olmalıdır. Estetik görünüm için tedavi ve dişleriniz arasında bulunan boşlukları Adana’da mesleğinde deneyimli uzman Dr.Dt.  Başak Tükel  ve kliniğinde tedavi olabilir ve güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 Dişlerinizin uyumunu bozan ve gülüşünüzü negatif yönde etkileyen bu diş sorunu için kliniğimize gelerek tedavinizi uygun şartlar ve fiyatlarda yaptırabilirsiniz. Ayrık diş tedavisinin  fiyatı için net bir rakam söylemek oldukça zordur. Tedavinin kaç tane dişi kapsadığı ve hastanın durumu gibi pek çok unsur ayrık diş fiyatını belirlenmesinde önem arz eder. Bu yüzden ön dişlerinizdeki ayrıkları kaplama ve lamina Yaptırarak çürük, kırık, Renk değişimi ve şekil bozukluklarının tedavisi için  haftanın 6 günü açık olan  Adana Dr.Dt. Başak Tükel  diş kliniğine uğramanız, bilgi ve randevu almak için sitemiz www.basaktukel.com’u ziyaret ederek, iletişime geçebilirsiniz.