Başak Tükel diş kliniğinde Total bakım

 Başak Tükel diş kliniğinde Total bakım

 Başak Tükel diş kliniğinde Total bakım

Dr.Dt. Başak Tükel kliniğinde Total bakım genellikle rutin olarak diş taşlarının temizlenmesi basınçlı toz İle leke temizliği, diş cilası, dil temizliği ve dişlerinizi güçlendirmek için flor uygulaması yapılarak ağız hijyen uygulaması yapılmaktadır.

Total bakım nedir? 

Adana’da Diş Hekimi, Dr.Dt. Başak Tükel Kliniğinde, Total bakım olarak diş taşlarınızın temizlenmesi, lekelerin giderilmesi, ağız hijyen bakımı, diş plaklarının giderilmesi ve dil temizliği yapılarak sağlıklı bir ağız yapısına sahip olabilirsiniz.

 Neden Total bakım yaptırmam gerekir?

 Dişlerimizi doğru fırçalayamamak ve yanlış çiğneme  alışkanlıkları gibi sebepler, dişlerinizin, diş eti hizası ile özellikle diş yüzlerinde ve aralarında plak birikimine  sebep olur. Bu da  zamanla  diş taşına dönüşür ve renklenmeler oluşur. Bu çeşit diş taşları diş etinizde hastalık meydana getirir. Kişi diş taşlarını ve  renkleri kendisi temizleyemez. Bu da sonuçta diş taşı çoğalmasını hızlandırır. Bunun yanında  ağız kokusu, diş etlerinde kanama ve hoş gözükmeyen renkler ortaya çıkartır. Diş etlerinizin altında kalan taşların temizliği ve diş yüzlerindeki düzeltmeler gerekli olmadıkça, anestezi yapma ihtiyacı duyulmamaktadır. Diş etlerinizin çekilmesi durumunda veya diş etinizin iltihaplanmasında bu bölgelerde hafif hassasiyet duyabilirsiniz.

 Diş etlerinizle eğer ödem ve iltihap varsa, kanama olabilir. Fakat bu korkulacak bir durum değildir. Total bakım işlemleri bittikten sonra bu durum devam etmeyecektir. Total bakım sonrasında iltihaplı bölge çözünmeye başladığı için, diş etleriniz tekrar eski, sağlıklı halini döner. Dişlerin yerleşimi ve beslenme alışkanlıkları, ayrıca diş fırçalama şekline göre diş taşı ve plak oluşumu değişiklik gösterebilir. Bu yüzden 6 aylık rutin Hekim kontrolleri düzenli olarak yapılmalıdır. Eğer bir hastalığa bağlı değilse, diş etlerinizdeki kanama ve ağız kokuları tedavi edilebilir ve flor jelleri tedavisi ile diş Mine tabakasında oluşan kristallerin  tepkimeye girerek,  çürümeye daha dayanıklı olur ve  hassasiyet hissi  durumunu ortadan kaldırılır. Ayrıca diş minesinin yüzeyi daha parlak ve dayanıklı  olmaktadır.

Bu anlamda aklınıza gelen sorulara cevap olarak;

  • Çocuklarda daha yüzeysel olarak süt dişlerine de bu uygulama yapılabilir.
  •  Hamilelik döneminde Hekim kontrolünde  ağız total bakım yaptırılmasında bir sakınca yoktur. Diş etlerindeki kanamanın fazla olması hormonsal durumundan kaynaklandığı için, hamileliğin 3-6  aylık sürelerinde rahatlıkla ağız Total bakımı yaptırılabilir. 
  • Adana Dr.Dt. Başak Tükel Diş Kliğini olarak, sizlerin ağız ve diş sağlığı hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmanız için, Gerekli önlemleri alarak total bakım tedavinizi en güzel şekilde yapmaya çalışmaktayız.

    Adana ‘da Başak Tükel  kliğinde total bakım ne kadar sürer?

  Genellikle bu bakım 30- 60  dakika aralığında  sürer. Diş taşlarınızın fazlalığı ve diş eti altındaki çalışmayı gerektirecek durum var ise ikinci bir seans uygulanmaktadır. Tüm bu işlemler bittikten sonra tekrar bir kontrol yapılır. 

Total bakım diş dolgularınıza ve kaplamalarınız zarar vermeden, temizlenerek daha sağlıklı  bir ağıza sahip olabilirsiniz. Diş renklerinizin ve diş etlerinizle Total bakım sonucunda daha güzel bir görünüşe sahip olursunuz. Fakat kendi renginden daha açık renge ulaşamaz.  

Adana’da Başak Tükel  Total bakım fiyatları

 Total bakım fiyatları ve ait net bir fiyat ve rakam söylemek oldukça zordur. Çünkü tedavinin ne kadar dişi kapsayacağı ve hastanın mevcut durumu göz önünde bulundurarak Net bir fiyat almak için konusunda uzman olan ve güler yüzlü çalışanları ile Doktor Başak Tükel kliniğine gelerek veya sitemiz www.basaktukel.com  ziyaret ederek, randevu ve bilgi alabilirsiniz.

 Sağlıcakla kalın…