sliderbasaktukel

Adana’da Diş Plakları Nerede temizlenir?

Adana’da Diş Plakları Nerede temizlenir?

Dişlerinizin temizliğinden sonra daha parlak ve daha beyaz görünümü zaman içerisinde daha mat ve sarı renge bürünür. Bu sarı renk, bakterilerin oluşturduğu bir madde olan plaktan gelir. Diş plakları diş eti hizanızın alt ve üstünde birikerek, göze hoş gelmeyen bir görüntü verir. Aynı zamanda diş ve diş etlerinize zarar vermektedir.

Diş plakları nasıl temizlenir?

Adana Diş plaklarının temizlenmesinin en kolay yolu dişlerinizi günde en az 2 kez fırçalamaktan geçer. Diş fırçalarınızın kılları yıpranmaya başladığında yumuşak bir diş fırçası alarak, eski fırçanızı 3-4 ayda bir değiştirmelisiniz.

Diş plaklarını çıkarmada, diş fırçasından başka olarak, elektrikli bir diş fırçası da kullanabilirsiniz. Dişlerimizde kalan yemek artıklarından kurtulmak için, ilk olarak dişlerimiz düzenli bir şekilde, fırçalamalı ve bu işlem sonrasında, diş ipini kullanmanızı öneririz. Diş ipleri, genellikle diş arasındaki artık yiyecekleri temizlemek için en uygun materyaldir. Diş iplerini C şeklinde yaparak Dişinize bastırarak aşağı yukarı hareket ettirerek diş arasındaki kalıntıları temizleyebilirsiniz. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, diş ipiyle dişlerinizi temizleyerek, özellikle arka dişler için diş ipi kullanmaya itina gösteriniz.

Diş plakları ne yazık ki fırçalanmadan sonra tekrar oluşmaktadır. Bu anlamda uzman bir diş hekiminin müracaat etmeniz gerekir. Özellikle yaşadığınız şehirde,  alanında uzman, deneyimli bir hekim size daha detaylı bilgi verecektir. Çünkü  diş plakları, üzerlerinde çokça bakteri bulunduğu için ve bu bakteriler yediğiniz yiyeceklerdeki şekerleri besleyip onları asitte dönüştürür. Bu da dişlerinize zarar vermekte ve çürümeye sebep olmaktadır. Ayrıca bakteriler diş etlerimizin şişmesine iltihap kapmaya kadar rahatsızlık vermeye neden olmaktadır. Bu da diş eti hastalığına  yol açmaktadır.  İşte buna bağlı olarak dişlerdeki Plak, tükürüğünüzle birleşerek bir tortu oluşturur ve buna tartar denir. Bu tartar oluşumu, diş fırçalama ile ya da diş ipi ile geçmez. Diş hekiminize giderek özel bir teknikle ve aletler kullanılarak bu tartarlardan kurtulabilirsiniz.

Neden Diş plak temizliği yaptırmalıyım?

 Sağlıklı ve güzel görünümlü bir dişe sahip olmak herkesin hakkıdır. Düzenli Diş Hekimi ziyaretleri ve dişlerinizdeki plak ve tartarların oluşumunu önlemede çok etkilidir. Bu anlamda diş hekiminiz dişlerinizdeki plak ve tartardan onları arındırmak için, onları kazıyarak temizleyecektir. Dişlerinizdeki plakların ve buna bağlı olarak büyüyen bakterilerin tartar oluşumunu önlemesi ve yavaşlatması adına uzman bir diş hekime uğrayarak kontrol ettirmelisiniz.

Adana Ağız ve  diş sağlığı tedavi ve kontrolleri 

Adana Ağız ve  diş sağlığı tedavi ve kontrolleri için klinik arayanların tercih edilebilecekleri pek çok alternatif mevcuttur.

Fakat her diş hekiminin ve kliniğinin aynı kalitede ve özellikle olmadığı göz önünde bulundurulması gereken ve klinik seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Plak ve tartar oluşumu önemli bir diş sorunu olabildiğinden, vakit kaybetmeden diş hekiminizden randevu alarak, bu diş sorunumuzu erkenden ele alıp tedavi ettirirseniz, daha az hasara yol açar ve tedavisi daha ucuz ve kolay olur. Bu anlamda Dr. Başak Tükel Diş Kliniği Adana’da yaşamakta olan siz değerli insanların tercih edebildikleri Ağız ve Diş Sağlığı kliniğinin başında yer almaktadır. Özellikle Butik bir tarzda hazırlanmış ve dizayn edilmiş, samimi ve güler yüzlü ekibi ve kaliteli araç ve donanıma sahip olan kliniğiniz, haftanın 6 günü hastalarını ağırlayan Dr.Dt  Başak Tükel İle diş plaklarınızı ve daha farklı diş rahatsızlıklarınıza  çözüm bulabilirsiniz.

 Randevu ve iletişim için web adresini https://basaktukel.com/ ve kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.