Başak Tükel Çürük Diş Tedavisi

Başak Tükel Çürük Diş Tedavisi

Başak Tükel Çürük Diş Tedavisi

Çürük diş, genellikle ağız ve diş bakımlarının yeterince yapılmamasından dolayı ortaya çıkan, her yaştan insanda görülmektedir.

Gülüş estetiğini bozan, ağızda koku yapan ve tedavi edilmediği zaman giderek yıkıcı etkilerini artıran çürük diş, günümüzde gelişen diş hekimliği uygulamaları ile kolayca tedavi edilmektedir. Ancak çürük tedavisi yapılacağı zaman, doğru kliniğin seçilmesi büyük önem arz eder. Hassas bir işlem olan çürüme tedavisinin, uzman diş hekimleri tarafından, hijyenik ortamlarda gerçekleştirilmesi gerekir. Dr. Dt. Başak Tükel Diş Kliniği, Adana’da bu doğrultuda tercih edebileceğiniz en iyi kliniklerden biri. 13 yılı aşan diş hekimliği deneyimi ile butik tasarımlı kliniğinde sizlere hizmet sunan Dt. Dr. Başak Tükel ile sağlıklı dişlere ve sıcak gülüşlere kavuşabilirsiniz.

Çürük Diş

Çürük Nasıl Tedavi Edilmektedir ?

Çürük diş tedavisi, çürüğün ciddiyetine, dişin konumuna ve fonksiyonuna göre değişmektedir. Genellikle aşağıdaki tedavi yöntemleri kullanılmaktadır.

–             Dolgu: Dişteki çürük, erken aşamadaysa, çürük kısım temizlenir ve dişin hasar görmüş bölgesi dolgu malzemesi ile doldurulmaktadır. Dolgu malzemesi genellikle kompozit reçine, amalgam veya altın gibi malzemelerden yapılır.

–             Kök kanal tedavisi:

Dişinizde ki çürüğün diş sinirlerine ulaşırsa, dişin canlılığını kaybetmesi ve enfekte olması söz konusu olmaktadır . Bu durumda, dişin içindeki sinir dokusunun temizlenmesi ve sterilize edilmesi için bir kök kanal tedavisi gereklidir.

–             Kaplama veya kron: Dişin hasarlı bölgesi çok büyük ise, dişin üzerine bir kaplama yapılmaktadır. Veya kron yerleştirilmektedir. Kaplama veya kron, dişin şeklini ve fonksiyonunu yeniden oluşturarak, çürüğe neden olan hasarlı bölgeyi kaplar.

–             Diş çekimi: Bazı durumlarda, diş çürüğü çok ilerlemişse veya dişin tamamen ölmüşse, diş çekimi gerekmektedir.

–             Diş çürüğü tedavisi, diş hekiminizin muayenesi sonucunda ve uygun tedavi yöntemi belirlenerek seçilmektedir. Düzenli diş muayeneleri ve diş temizliği, diş çürüğü ve diğer diş sorunlarının önlenebilmesine yardımcı olmaktadır.

Çürük Tedavisi Fiyatları

Çürük diş tedavisi için kesin bir rakamdan söz edebilmenin önünde pek çok engel var. İlk olarak Çürüğün bir dişte mi yoksa birden fazla dişte mi olduğu belirlenmelidir. Tedavinin yapılacağı klinik, tedavi için kullanılacak yöntem ve gereksinim duyulan ek uygulamalar bunlardan bazılarıdır.

Bu tedavinin fiyatları hakkında daha net bilgi için Dr. Dt. Başak Tükel Diş Kliniği ile irtibata geçmelisiniz.

Başak Tükel Diş ve Ağız Sağlığı Merkezi

Adana’da çürük diş tedavisi yaptırmak için tercih edebileceğiniz pek çok klinik mevcut. Ulaşım kolaylığı, uygun fiyatı ve uzman hekim kadrosu ile bu alternatifler içerisinde öne çıkan Dr. Dt. Başak Tükel Diş Kliniği, haftanın 6 gününde, hastalarına hizmet veriyor. Butik klinik konsepti ile farklı bir deneyim yaşamanıza olanak sunan kliniğimizde, siz de sağlıklı dişlere ve estetik gülüşlere kavuşabilirsiniz.