lamina-dis-tedavi

Estetik Gülüş Tasarımı Nedir? Fiyatlar

Estetik Gülüş Tasarımı Nedir? Fiyatlar

lamina-dis
Estetik Gülüş

Estetik Gülüş Tasarımı Nedir?

Güzel gülüşlere sahip olmak her insanın hayali. Ancak dişlerde var olan çeşitli kusurlar, sağlıklı ve güzel gülüşlere engel olur. Bireylerde özgüven kaybına yol açan ve gönül rahatlığı ile gülmelerini engelleyen bu duruma karşı, farklı önlemler alınabilir. Estetik gülüş tasarımı da bu doğrultuda başvurulabilecek yöntemler arasında yer alır. Diş hekimliği alanında yaşanan gelişmelerle birlikte ortaya çıkan bu uygulamalar, daha sağlıklı dişlere sahip olabilmek ve aynı zamanda mutlu bir şekilde gülebilmek adına önemli potansiyele sahip.

Son yıllarda daha çok gençler tarafından tercih edilen estetik gülüş tasarımı dişlerde var olan kusurların giderilmesi ve bireylerin rahatça gülebilmesi adına yapılan bir dizi tedaviden oluşuyor. Hollywood Smile olarak da adlandırılan estetik gülüş tasarımının içerisinde çeşitli tedaviler mevcut. Mükemmel gülüşün tasarlanabilmesi için öncelikle uzman diş hekimi tarafından gerekli muayeneler yapılır, sonrasında da uygun olan tedavi gerçekleştirilir. 

Estetik gülüş tasarımı çerçevesinde yapılan bazı uygulamalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Diş Beyazlatma: Güzel ve özgüvenli gülüşlerin önündeki engellerin başında, dişlerin kötü renkte olması gelir. Yanlış beslenme alışkanlıkları ya da dişlere yeterine bakılmaması bu durumun temelini oluşturur. Bir noktadan sonra dişlerin fırçalanması bile renk değişimini durduramaz. Çoğu zaman dişler sarının çeşitli tonlarında renk sabitlemesi yapar. Bu noktada da diş beyazlatma uygulamalarına gereksinim duyulur. Kısa bir zaman dilimi içerisinde acısız olarak yapılan diş beyazlatma işlemi ile daha estetik gülüşlere sahip olabilmek mümkün. 
  • Konservatif Diş Tedavisi: Dişlerin çürümesine neden olan pek çok etken bulunur. Çürüyen dişler de estetik gülüşlerin önündeki en büyük engeller arasında yer alır. Oluşan kötü görünümün dışarıdan fark edilmemesi için, çoğu zaman gülüşler gizlenir. Konservatif diş tedavisi ile dişlerin çürümesi engellenir ve oluşan mevcut çürüklere de erken dönemde müdahale edilir.
  • Porselen Lamina Uygulaması: Diş aralıklarının çok fazla olması, eşit boyutta olmaması ya da daha farklı görünüm kusurları da gülüşlere gölge düşürebilir. Bu noktada da porselen lamine uygulamasına başvurulur. Dişlerin dış yüzeylerinin porselen malzeme ile kaplandığı bu uygulama, daha düz ve kusursuz dişlere sahip olabilmeye olanak tanır. 

Estetik Gülüş Tasarımı Fiyatları

Estetik gülüş tasarımı uygulamalarının fiyatlarına dair kesin bir rakam belirtebilmek oldukça zor. Bu doğrultuda yapılan her tedavi için farklı fiyatlandırmalar söz konusu. Üstelik tedavinin yapılacağı kliniğe bağlı olarak da fiyatlar değişiklik gösterebilir. Daha net bilgi sahibi olabilmek adına bir diş kliniğine başvurulması ve yapılacak detaylı tedaviden sonra fiyat talebinde bulunulması daha doğru olur. Ancak bu noktada yalnızca fiyata odaklanmak, yapılacak tedaviden beklenen sonuçların alınamamasına neden olabilir. Bu yüzden de kaliteli ve bilinirliği yüksek kliniklerin tercih edilmesi daha doğru olur. Yani fiyattan önce, kaliteye odaklanılması gerekir.