Gömülü Diş Çekimi Adana

Gömülü Diş Çekimi Adana

Gömülü Diş Çekimi Adana

Gömülü dişler, diş hekimlerinin sıklıkla karşılaştığı problemlerden biridir. Bu durum, ağrıya, ödeme, hastalığa ve gömülü dişin çevresinde bulunan diğer dişlere zarar verebilir.

Gömülü dişler hizalama veya çene sorunlarına neden olabilirken bu durum uzun vadede ciddi ağız ve diş sağlığı sorunlarına yol açabilir. Eğer Gömülü dişiniz olabileceğinden şüphe ediyorsanız veya yukarıda bahsedilen belirtiler mevcutsa Adana’da Diş Hekimi Başak Tükel’den gömülü diş tedavisi hizmeti almanız mümkün.

Gömülü dişlerin tedavi edilebilmesin için, dişin yerinden çıkartılması gerekir ve bu uzman bir hekim tarafından yapılması gereken bir operasyondur. Bu anlamda Gömülü diş ameliyatı lokal anestezi ile başlar. Daha sonra diş etleri kesilir ve dişleri engelleyen durum düzeltir. Dişler nazikçe çekildikten sonra diş eti yeniden birleştirilir. Hastalar tedaviden sonra kısa süreliğine ödem ve ağrı yaşayabilir, fakat hekiminiz bu durumda size gerekli ağrı kesicileri önerecektir. Belirtilen sürede ve belirtilen biçimde hekiminiz tarafından önerilen ilaçları kullanmanız, ödem ve ağrının önüne geçecektir.

Gömülü dişler çok üzerinde durulmasa bile önemli birer problemdir. Bu tip dişler enfeksiyona, çürümeye ve diş eti hastalığına neden olabilir. Eğer diş hekiminiz rutin bir kontrol sırasında gömülü bir dişe rastlar ve ameliyat önerirse diş hekiminizi dinlemeniz gerekmektedir. 

Adana Gömülü diş

Gömülü Diş Belirtileri Nelerdir?

Gömülü dişin ne olduğundan yukarıda kısaca bahsetmiş olsak da bir kez daha hatırlatalım. Bir dişin kısmen veya tamamen diş etinin altına sıkışması durumuna “gömülü diş” denmektedir. Sıkışmanın konumuna ve derecesine bağlı olarak, gömülü dişlerin semptomları farklılık gösterebilir. Fakat gömülü dişin vücudunuzda yaratabileceği başlıca rahatsızlıklar aşağıdaki gibidir:

  • Bölgesel ağrı veya acı
  • Alt çene veya dudaklarda iltihaplanma veya şişme
  • Çiğneme veya yeme-içmede sorun yaşamak
  • Ağız kokusu 
  • Ağrıyan veya kanayan dudaklar
  • Başta veya alt çenede ağrı
  • Azı dişlerinin birbirine çok yakın toplanması
  • Azı dişinin etrafında oluşan apse veya enfeksiyon
  • Gömülü dişlerin bulunduğu yerde veya bu dişlerin çevresinde apse veya büyüme oluşması

Protetik Diş Tedavisi Nerede Yaptırılır? ile ilgili blog yazımızı okudunuz mu? Hemen tıklayın

Bu sorunlardan herhangi birini yaşıyorsanız, en iyisi bir diş hekimine veya ağız uzmanına danışmaktır. Sorunlarınızın kökenine inerek size en doğru teşhisi bir diş hekimi koyabilir ve en doğru tedavi bir diş hekimi tarafından uygulanmalıdır. Adana’da Diş Hekimi Başak Tükel, gömülü diş operasyonları konusunda uzmanlaşan deneyimli bir doktordur. Hijyenik ortam, deneyimli çalışanlar ve etkili tedaviden faydalanmak için bizimle iletişime geçin. www.basaktukel.com

dr.basaktukel